פרחי גן פופולריים

כוכב הלכת שלנו תומך ביותר מאלף מיני פרחים. כמה סוגים שונים של פרחים קיימים למעשה עדיין לא ידוע, אבל הרכבנו רשימה של כמה מסוגי הפרחים הפופולאריים יותר שנמצאים בגנים, בעיצוב, וניתנים במתנה:

אמריאליס
האמריליס הוא צמח נורה פופולרי עם פרחים גדולים דמויי שושן וגבעולים ארוכים ועבים. ניתן למצוא את הפרחים הריחניים שלה במספר צבעים. זה ידוע גם כחבצלת הבלדונה.

כלנית
המכונה בדרך כלל פרח הרוח, הכלנית היא פרח דמוי פרג עם פרחים צבעוניים קטנים. ניתן למצוא אותם בצבעים רבים, כולל אדום, כחול, ורוד ולבן.

לילי אסיאתית
זן חבצלות פופולרי שנמצא במגוון צבעים, כולל צהובים ותפוזים מבריקים. חבצלות אסייתיות פחות ריחניות מפרחי שושנים רבים אחרים. לפעמים הם מכונים חבצלות נמר.

אסטר
פרח קטן כמו דייזי נהג לעתים קרובות להבליט סידורי פרחים. אסטרים בדרך כלל נמצאים בגוונים של לבן או ורוד בהיר עד כהה. זנים גדולים יותר חדשים כמו אסטר מאטסומוטו ניתן למצוא גם באדומים, סגולים וצהובים.

אזליה
צמח פורח עם אשכולות פרחים עבים, לרוב בגווני ורוד או לבן. אזליאות נטועים בדרך כלל בחוץ או בעציץ לתצוגה מקורה

נשימה של תינוק
אשכולות של פרחים לבנים קטנים המשמשים לרוב כפרח מילוי בסידורי ורדים. נשימת התינוק ידועה גם כגיפסופיליה.

ביגוניה
צמח פורח המשמש לעיתים קרובות בגנים או בעציץ לקישוט פנים. יש מגוון של begonias זמין, אשר מוערכים על העלים והפרחים בצבע בהיר שלהם.

ציפור גן עדן
פרח אקזוטי על שם דמיונו לציפור טרופית. לציפור גן העדן יש מראה ייחודי המורכב מ"קור "צבעוני ועלי כותרת מעוגלים.

כלה לילי
פרח אלגנטי בצורת פעמון המורכב מעלי כותרת וגבעולים עבים. חבצלות כלה הן פרח לאורך זמן שמקורו בדרום אפריקה. הם משמשים לרוב לייצוג היופי.

קמפנולה
פרחי קמפנולה ידועים בפריחתם הקטנה בצורת הפעמון, שלעתים קרובות ניתן למצוא בגוני לבנדר. הם ידועים גם כפרחי פעמון או פעמוני קנטרברי ומשמשים באופן מסורתי כסימן הכרת תודה.

ציפורן
פרח לאורך זמן זמין במגוון רחב של צבעים. הידועים גם בשם דיאנטוס, לציפורנים יש היסטוריה ארוכה של טיפוח והם קשורים באופן מסורתי לקסם ולהבחנה.

פרח בצבע בהיר, המבדיל את ראשיו הגדולים והפורחים המורכבים מעלי כותרת בעלי שכבה צפופה עם מרקם מעורפל. Celosia ידוע גם בכינוי זין.

חרצית
חרציות הן פרחים בצבעים עזים הזמינים בזנים רבים. הם ידועים בדרך כלל כאמהות, ומשמשים בדרך כלל לביטוי עליזות.

כרכום
צמח פורח המורכב מעלי כותרת מעוגלים צבעוניים ועלים עשבים. הכרכום הוא סמל מסורתי לעליצות.

רקפת
הרקפת היא צמח פורח הפופולרי כפרח עציצים. פריחתו לרוב בצבע ורוד, ועליםיה מגוונים בדרך כלל בגוונים כסופים.

סחלב צימבידיום
זן סחלבים טרופי המאופיין בעלים הצרים הארוכים שלהם, ופריחות ראוותניות גדולות. סחלבים של צימבידיום זמינים במגוון צבעים ופופולאריים הן כפרחי עציצים והן כפרחים חתוכים.

נרקיס
השם הנפוץ לפרחים במשפחת נרקיס, המורכב מפרחים בצורת חצוצרה ולעתים קרובות הם בצבע צהוב או לבן. נרקיסים קשורים באופן מסורתי לאבירות. ראו גם: ג'ונקוויל, נרקיס

דליה
מגוון פרחים שמקורם במקסיקו ובמרכז אמריקה, המורכב מפרחים צבעוניים רב-עלי כותרת. הדליות זמינות במבחר צבעים ולעיתים קרובות משמשות לייצוג אלגנטיות.

חיננית
חינניות מזוהות על ידי פריחתן בצורת דיסק ורב-עלה. לרוב הם מורכבים מעלי כותרת לבנים או ורודים המקיפים מרכז צהוב.

דלפיניום
על שם הדולפין על צורתו הארוכה והמחודדת של בסיס הפריחה, פרח השדה הזה מגיע בגוונים של כחול, לבן, סגול ולעיתים ורוד. זה קשור ללארקספור ומשמש לסמל ריאות וקלות לב.

סחלב דנדרוביום
סחלבים של דנדרוביום נבדלים על ידי גבעוליהם הארוכים עם אשכולות של פרחים קטנים רבים בצורת פרפר. הם משמשים לרוב בסידורי פרחים חתוכים, ולרוב נראים בגוונים של סגול או לבן.

פרזיה
פרח ריחני המורכב משלל פרחים קטנים וצבעוניים. פרזיה היא קרובת משפחה של הקשתית והיא נשמרת לרוב כצמח עציצים.

גרדניה
צמח פורח שמבדיל את פרחיו הלבנים העדינים ועלים ירוקים כהים. גרדיאס מוערך על ניחוחם המהנה במיוחד.

גרניום
זן חיננית פופולרי שמקורו בדרום אפריקה ומובחן על ידי ראשי הפרחים הגדולים שלהם. חינניות גרברה זמינות בצבעים רבים ומשמשות לייצוג חפות.

גלדיולוס
הגלדיול זמין בשל העלים בצורת חרב וגבעולי הפריחה הארוכים שלו, במגוון צבעים. הם מכונים גם בדרך כלל חבצלות חרב, ומשמשים באופן מסורתי לייצוג חוזק האופי.

הת'ר
צמח ירוק-עד ייחודי עם פרחים ורודים זעירים וסבוכים. הת'ר משמש באופן מסורתי לייצוג הערצה ומזל טוב.

היביסקוס
צמח פורח טרופי עם פרחים בצורת פעמון, שניתן למצוא בכמה צבעים. היביסקוס מייצר עציצים נפלאים, ולעיתים קרובות נחשב לסמל ליופי.

יקינתון
פרח ריחני המזוהה עלים צרים ועל קוצים פרחוניים קצרים עם פרחים מקובעים עבות. מקורו של יקינתון בים התיכון וקשור למיתולוגיה יוונית עתיקה.

הידראנגאה
צמח פורח ייחודי עם אשכולות גדולים ועגולים של פרחים קטנים. ניתן למצוא הידראנגאה בשלל צבעים מדהימים, כולל כחול, ורוד וסגול, כמו גם זנים דו-צבעוניים.

היפריקום
העלווה הירוקה הארדי הזו משמשת לאשכולות של גרגרי נוי בגוונים של אדום, אפרסק וירוק. Hypericum ידוע גם בכינויו Wort St.

איריס
פרח בעל שישה עלי כותרת נמצא בעיקר בגוונים של כחול או סגול. ניתן להשיג גם צהוב ולבן. איריס מגדלים במקומות רבים בעולם ובאופן כללי מסמלים אמונה וחוכמה.

יסמין
צמח פורח דמוי גפן עם פרחים קטנים רבים, לרוב בצבע לבן או צהוב. יסמין ריחנית מאוד ומשמשת לעיתים קרובות לייצור בשמים.

ג'ונקיל
בן ממשפחת הפרחים הנרקיסים, המובחן על ידי פריחתו הצהובה הקטנה והריחנית. הג'וניק קשור בחיבה ותשוקה. ראו גם: נרקיס, נרקיס

קלנצ'ו
צמח עסיסי ופורח עם פרחים קטנים שנמצאים במגוון צבעים. הקאלנצ'ו הוא צמח מקורה פופולרי שקל לטפל בו.

לבנדר
שיח כסוף ומיוער שנהנה ממזג אוויר ים. צמחים ריחניים אלה פורחים בקוצים של פרחים סגולים, או לפעמים פרחים לבנים. לבנדר נקשר לרוב באהבה ובדבקות.

נרקיס
שיח כסוף ומיוער שנהנה ממזג אוויר ים. צמחים ריחניים אלה פורחים בקוצים של פרחים סגולים, או לפעמים פרחים לבנים. לבנדר נקשר לרוב באהבה ובדבקות.

ליאטריס
פרחים קוצים או נוציים גבוהים סגולים או דומים למידת מברשת בקבוקים. Liatris משמש לרוב בזרי פרחים מעורבים כפרח מילוי.

לילך
עצים או שיחים קטנים מיוערים המייצרים אשכולות יפהפיים וריחניים של פרחים סגולים, לבנדר או לבנים באביב. לילך מסמל באופן מסורתי תמימות או אהבה ראשונה.

לילי
משפחה של פרחים ריחניים לעיתים קרובות המאופיינת בפריחתם הגדולה בצורת הפעמון או עלי כותרת פתוחים מפותלים. חבצלות הן סמל קלאסי לטוהר. ראו גם: לילי אסייתי, כלה לילי, לילי מזרחית, שושנת שלום, לילי פרואנית, לילי סטארגאזר

לימוניום
פרח סגול או לבן, המכונה גם לבנדר ים, המהווה חלק ממשפחת הקופות. לימוניום משמש לרוב כפרח מילוי, או מיובש לשימוש בסידורים שמורים. ראו גם: סטטוס

ליסיאנטוס
פרח קטן כמו ורד עם פרחים מרובים לגבעול. Lisianthus זמין במגוון צבעים ומשמש בסוגים רבים של סידורי פרחים מעורבים.

מגנוליה
צמח פורח הידוע בפריחתו הגדולה והריחנית. פרחים עדינים אלה נמצאים בדרך כלל בגוונים של ורוד בהיר או לבן ומשמשים לעתים קרובות לייצוג אצילות.

ציפורן חתול
צמח פורח ארומטי עם פרחים גדולים כתומים או צהובים. ישנם כמה זני ציפורני חתול זמינים. ציפורן חתול החרש, הידוע גם בכינויו קלנדולה, משמש בדרך כלל כצמח עשב.

מיני ציפורן
מגוון ציפורנים המורכב מפריחות קטנות מרובות לגבעול. כמו ציפורנים אחרות, הן זמינות כל השנה בצבעים רבים ושונים.

נרקיס
משפחת פרחים הכוללת את הנרקיס והנוקב. הפרחים הלבנים במשפחה זו, המכונים בדרך כלל נרקיס, ידועים גם כצבע לבן. ראו גם: נרקיס, ג'ונקיל

סחלב
משפחה מגוונת של פרחי נוי הוקרה על מראהם האקזוטי. סחלבים זמינים בצבעים וסוגים רבים ומשמשים לרוב לסמל יופי נדיר ועדין. ראו גם: סחלב צימבידיום, סחלב דנדרוביום, סחלב פלנאופסיס

לילי מזרחית
מגוון ריחני של שושן שנמצא לעתים קרובות בגוונים של ורוד או לבן. חבצלות מזרחיות בדרך כלל מורכבות מפריחות גדולות מרובות לכל גזע. ראו גם: שושן כוכבים

פנסי
קרוב משפחה של הסגול, עם עלי כותרת קטיפיים רכים. ניתן לקבל פנסיות בכמה צבעים, כולל זנים פופולריים דו-צבעיים ושלושה-צבעוניים.

לילי שלום
שושנת השלום היא צמח פורח שמשמש לעתים קרובות להביע אהדה. הם נבדלים על ידי פריחתם בצורת דגל לבן ועלווה ירוקה כהה, והם ידועים גם בשם spathiphyllum

ורד קטן
פרחים אלו, הידועים גם כוורדים מתוקים, מאופיינים בגודלם הקטן יחסית לשושנים סטנדרטיות. ישנם סוגים רבים הזמינים, כולל זריחה בודדת ורב-פריחה.

סחלב פלנאופסיס
ידוע גם בשם סחלבים עש, סחלבים phalaenopsis מאופיינים על ידי גבעולים ארוכים אחד שלהם. הם נמצאים לרוב בגוונים של סגול או לבן, והפכו פופולריים כצמח עציצים.

Poinsettia
צמח פורח ייחודי עם עלים צבעוניים, לרוב אדומים, הדומים לעלי כותרת פרחים גדולים. פוינטסי הם קישוט פופולרי בחופשות החורף, וקשורים מאוד לחג המולד.

פומפון
מגוון קטן של פרחים, לרוב במשפחת החרצית, המוכר בזכות פריחתו העגולה המורכבת מרבים עלי כותרת או פרחים זעירים. נפוחים משמשים בדרך כלל בזרים מעורבים כחומר מילוי.

פרוטאה
פרח אקזוטי הידוע בפריחתו המיוחדת בצורת חרוט. פרחי פרוטאה מקורם באפריקה וזמינים בכמה סוגים וצבעים.

Ranunculus
פרח קטן דמוי צבעונים עם פרחים בצורת כוס זמין במגוון צבעים, לרוב צהוב או לבן. גביעי החמאה הם פרח פופולרי במשפחת ranunculus

ורד
משפחת פרחים המובחנת בשכבותיהם של עלי כותרת עדינים וגבעולים חזקים וקוצניים. ישנם הרבה סוגים וצבעים זמינים. ורדים היו סמל לאהבה במשך מאות שנים ונשארים אחד הפרחים המוכרים והמתוקשרים בעולם. ראו גם: פטיט רוז, ספריי רוז, רוז תה

סנאפדרגון
פרח גזע ארוך וארוך עם אשכולות של פרחים צבעוניים קטנים. הם נקראים כך מכיוון שנאמר שהפרחים דומים לפיות דרקון קטנות.

סולידאגו
סולידגו הוא פרח צהוב קטן המשמש לעיתים קרובות כמילוי בסידורי פרחים. זה ידוע גם כסלסטרסטר או גולדן רוד והוא בן למשפחת האסטר.

ריסוס רוז
מגוון קטן של ורדים המורכב מפריחות מרובות לגבעול. ורדי ריסוס זמינים בצבעים שונים ומכונים לעיתים ורדים מתוקים. ראו גם: פטיט רוז

מגן בית לחם
פרח אביב עם עלים דשאיים ארוכים ואשכולות של פרחים קטנים בצורת כוכב. הפריחה של כוכב בית לחם היא בדרך כלל לבנה, עם גוון ירוק כלשהו

סטארגזר לילי
כוכב הכוכבים הוא זן חבצלות מזרחית פופולרי המוכר בזכות פריחתו הגדולה בצורת כוכב ובניחוחו המיוחד. הפרחים נמצאים בדרך כלל במרכזים בצבע ורוד כהה, אשר דוהים עד לבן בקצוות.

סטטיס
פרח מילוי פופולרי עם ריבוי פריחות קטנות. סטטיסטיקה נמצאת בדרך כלל בגוונים של כחול, ורוד או לבן ומשמשת בסוגים רבים של סידורי פרחים. ראו גם: לימוניום

המניה
פרח ריחני עם אשכולות עבים של פרחים קטנים הזמינים בדרך כלל בגווני סגול ולבן. מלאי ידוע גם בשם מתתולה, ומשמש לעתים קרובות כפרח מילוי.

חמניות
פרח גזעי עבה עם פרחים גדולים בצורת שמש. חמניות מורכבות בדרך כלל מעל עלי כותרת צהובים בהירים המקיפים מרכז כהה. הם משמשים באופן מסורתי לייצוג חום והערצה.

רוז תה
מגוון ורדים שמקורו בסין ובעל ניחוח דמוי תה. הצגת אירופה במאה ה -19 הובילה להתפתחות של סוגים רבים של ורדים. ורדים גזעיים מודרניים של ימינו הם לרוב סוג של ורד תה היברידי.

טרכלית
קרוב משפחה של קמפנולה, שנמצא בדרך כלל בגוונים של סגול או לבן. טרכליום ידוע גם בשם גרון שורש, ומשמש לעיתים קרובות כפרח מילוי בסידורי פרחים.

שחפת
השחפת מאופיינת באשכולות של פרחים קטנים דמויי שושן לאורך קוצים פרחוניים גבוהים. הפרחים בדרך כלל נמצאים בצבע לבן והם ריחניים מאוד.

צבעוני
צמח נורה פופולרי עם פרחים צבעוניים בצורת כוס. באופן מסורתי משתמשים בצבעונים לייצוג תהילה ואהבה. זנים בולטים כוללים צבעונים הולנדיים וצבעונים צרפתיים.

סגול
פרח קטן רב-עלי כותרת מצוי בדרך כלל בגווני סגול. סגולות פופולריות בזכות צבען, כמו גם הניחוח הנעים שלה. אחד הזנים הנפוצים ביותר הוא הוויולט המתוק.

פרח שעווה
פרחים קטנים המורכבים מפרחים מרובים לגבעול, ונקראים על שם מרקמם השעווה. פרחי שעווה הם פרחים בניחוח מתוק, ומשמשים לעתים קרובות כמילוי בעיבודים מעורבים.

זיניה
פרח קטן ורב-עלי כותרת הדומה במראהו לחינניות. זינאיות זמינות במגוון רחב של צבעים והן פופולריות הן כפרחי גינה ופרחי חתך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *