טיפים לגינון משובח

בכל פעם שאני שומע על גננים שמבלים שעות בגן שלהם, אני מקנא בטירוף. כאמא ואישה עם קריירה במשרה מלאה, יש לי מזל אם אשיג שעתיים שלוש בשבוע במהלך הקיץ להתרכז באמת בגינה שלי. מפעלי תחזוקה גבוהה פשוט לא חותכים אותו. כיסוח הוא מטלה אימה, וגיזום וגיזום הם דברים שאני רוצה לעשות רק פעם או פעמיים בשנה. אני מעדיף להקדיש את זמן הגן היקר שלי להכנס צמחים חדשים לגינה שלי, לסדר מחדש דברים כדי ליצור שילובי צמחים מגניבים ולמשוך כמה עשבים לטיפול. אני רוצה לבזבז את רוב זמני על הדברים המהנים ולוותר על המהומה חסרת התוחלת. להלן מספר טיפים שעליתי עליהם במהלך השנים כדי להפחית את העמל ולהשאיר לי יותר זמן לשחק.

נטעו שנתיים זריעה עצמית
שנתיים אינם ניתנים להתנגדות. הם מוסיפים צבע ועניין שלא יסולא בפז, והם פורחים במשך שבועות אם לא חודשים. אבל הם צריכים להיות נטועים בכל שנה. עשרות שנתונים, עם זאת, שותלים את עצמם על ידי השבתה מחדש, וחוסכים לכם זמן וכסף. מובטח להם ליצור שילובים בשנה הבאה שלעולם לא היית חושב עליהם. עם זאת, שימו לב כי הצמחים הללו זורמים למקומות שהם רוצים, לאו דווקא במקום שאתם רוצים. כמה ממוצרי העצמי האהובים עלי הם ורבנה גבוהה (Verbena bonariensis *, בתמונה), טבק פורח (Nicotiana sylvestris), ופרילה סגולה (Perilla frutescens * cvs.).
חתוך את זמנך: קניות לשנתיים; נטיעה

מאלץ, ואז מאלץ עוד קצת
מולץ 'הוא מולטי-סקר אמיתי. זה לא רק שמלביש גינה באופן מיידי אלא גם שומר על לחות, מדכא עשבים מבודד את האדמה. יישום אחד באביב הוא כל מה שאתה צריך. עם התפרקותה, שכבת התכה השנתית הזו תפחית גם את כמות התיקונים והדשן שתצטרך להוסיף לאדמה שלך. אני אוהבת להעביר מאלץ מחדר ילדים מקומי בכל אביב. זה פחות יקר ופחות עבודה מאשר לקנות ולסחוב תיקים הביתה ממרכז הגן. מספיק שני מטרים רבועים בכדי לשכבה של 2 עד 3 סנטימטרים מעל המיטות בגינה שלי ברבע דונם. סוג, זמינות ומחיר משתנים מאזור לאזור. נסו עם כמה בכדי להחליט מה אתם הכי אוהבים.
חתוך את זמנך על עשבייה; השקיה; דישון

קנו צמחים רב שנתיים מנוסים ואמיתיים
כיף להתנסות בצמחים חדשים ומרגשים ומרגשים במקומות ראווה, אבל אם אתה מעצב עם בסיס של תחנות כוח לטיפול קל שתמיד מבצעים, לניסוי והטעייה של האופנות החדשות ביותר לא תהיה כל השפעה שלילית אם הם ליפול מהציפיות שלך. מופעים קלאסיים בגינה הצפונית-מזרחית שלי כוללים עשב יער יפני 'אוראולה' (Hakonechloa macra 'Aureola', USDA Hardiness Zones 5–9, בתמונה), 'Goldsturm' שחור סוזן (Rudbeckia fulgida var. Sullivantii 'Goldsturm', אזורים 4–4) 9), פלוקס 'דוד' ועמיד בפני טחב (Phlox paniculata 'David', אזורים 4–8). הדרכים הטובות ביותר למצוא מבצעים בטוחים עבור האזור שלך הוא להסתובב בשכונה שלך ולראות מה נראה טוב בכל חצר, כימית או לא מרוצה. נראה כי שכני סומכים על עשב של ג'ו פאי (Eupatorium purpureum, אזורים 3–9) להעלות מופע חסר דאגות בסוף הקיץ.
חתוך את זמנך על ריסוס; דרוך; מילוי הפערים בין צמחים מאומצים או לא מצליחים

נטע מכולות חסינות חורף
אחת העבודות השוברות ביותר בגינה שלי היא איחסון אינספור מכולות במדרגות המרתף באביב ובסתיו. בסדר, אז בעלי מטפל ברוב העבודות, אבל אם הוא לא עזר, הוא היה צריך להקשיב לי לדאוג כל החורף שהסירים שלי עשויים להיסדק ממעגל ההקפאה וההפשרה של חורף הקונטיקט המטורף שלנו. אז כדי לחסוך את הזמן של בעלי לפריטים אחרים ברשימת מטלות הדבש, הוספתי לאוסף שלי כמה סירים עשויים מבטון ופיברגלס באיכות טובה (בתמונה), ששניהם מתהדרים בחוסן של כל העונות. שמירה על מכולות על המרפסת שלי מספקת גם מקום להוסיף עניין בחורף עם כמה שדרות ירוקות וגרגרים.
חתוך את זמנך: סירת סירים כבדים; מציק אחר משמעותי

שקול מחדש את הדשא שלך
יש אנשים שמצליחים לשמור על מדשאה חוויה דמוית זן, אבל אם אתה כמוני, זה נורא אכזרי. יש לי שתי דרכים להפחתת כיסוח חוזר ונשנה: הרחב את מיטות הגן שלך כדי לצמצם את הדשא שלך, ושכור מישהו אחר לכסח אותו. אם בחרתם באחרון, הקפידו להראות לאדם סביב הגינה שלכם ולהעביר את הציפיות שלכם. אינך רוצה להתעורר בשבת בבוקר אל האימה של אדמוניתך היקרה שנכבשת עד עפר. זה עשוי לקחת כמה ניסיונות למצוא את האדם הנכון, אך התשלום הוא זמן משחק יותר, שלא יסולא בפז.
חתוך את זמנך בכיסוח; עשב

השקיעו בצמחים גדולים יותר
אני אוהבת להתחיל את צמחים רב-שנתיים משלי מזרע או לקנות התחלות קטנות ולא יקרות מאותה חדר ילדים מגניב בסמוך, אבל במציאות, אין לי זמן לתת לתינוקות הקטנים את הטיפול שהם צריכים כדי לשגשג. שלושה שבועות אחרי שתלתי אותם – אם אני זוכר לבדוק אותם – הם כבר מזמן נעלמו. אני לא רק שבור לב וחושה אשמה, אלא גם נשארתי עם חור בו קיוויתי שהם היו ממלאים. בימינו, כשאני מתאהב בצמח ורק צריך שיהיה לו, אני מוצא את הגדול ביותר שיש. צמחים בוגרים יותר ידרשו פחות זמן למלא ולהשפיע בגינה שלי. הם גם לא יתאבדו מיד אם אני מזניח אותם מדי פעם.
חתוך את זמנך על השקיה; מרחף; קידוד; מרגיש אשם

הוסף מבנה קבוע
יצירה אחת מדהימה של אמנות גן תסווה שלל פגמי גן. דמיינו אובליסק או בית ציפורים יפהפה, סוכה מעוצבת היטב או תותר פסלים. אפילו אופניים עתיקים או מקבץ של קני במבוק צבועים בהירים המונחים אסטרטגית בגבול יסיחו את דעתך על העין ויאפילו על כתמים ועשבים חשופים. זה גם משהו מעניין להסתכל עליו בחודשי החורף העגומים.
גזר את זמנך על תחזוקה כללית

הפוך את הגינה שלך להשקיה עצמית
השקיה היא פעילות שאינך יכול לבטל, אך אתה בטוח יכול להקל עליה. אני משתמשת בצינורות משרים לגבולות רב שנתיים שלי, ובמערכות השקיה עם פולטות מעוגנות (בתמונה) על המרפסת שלי המלאות במכולות. הנחתי אותם על טיימר ובקושי צריך לחשוב על השקיה. הדבר היחיד שאני כן שמה לב אליו הוא מזג האוויר כך שאוכל להתאים את לוח ההשקיה שלי בהתאם. אפילו המערכת הנכונה דורשת טיפול מסוים, אך היא בטוחה מכה בפחי מים שקועים בטירוף כדי להשקות את הצמחים שלך לפני שאתה יוצא לעבודה בבוקר.
חתוך את הזמן שלך על השקיה

בחר שיחים שאינם זקוקים לגיזום
אני אוהבת את גידור הקסום שלי, אבל היא אף פעם לא נראית במיטבה כי אין לי זמן או אנרגיה לשמור על גיזום מושלם. מתי
סוף סוף אני מסוגל לקרוע אותו, אני מתכנן להחליף אותו עם שיח שיישאר באופן טבעי קומפקטי ומסודר, כמו עץ ​​התיבה 'ירוק תלולית' (Buxus 'תלולית ירוקה', אזורים 6–9), שנמצא בגובה 3 מטר גבוה ורחב. יש גם הרבה שיחים גדולים יותר
זקוקים לגיזום מינימלי, כמו ויברנום כפול-קבוע (Viburnum plicatum f. tomentosum ו- cvs., אזורים 4–8, בתמונה), spirea (Spiraea spp. ו- cvs., zone 4–9), pittosporum (Pittosporum spp. ו- cvs., אזורים 9–11) ו- ceanothus (Ceanothus spp. ו- cvs., Zone 4–10).
חתוך את זמנך בגיזום; גזירה

הורידו את הסטנדרטים שלכם
לכולנו יש שן הארי. יש לי כל כך הרבה בחצר שלי, ששכני מקצר אותם ומכין יין שן הארי, שהוא חולק איתנו בא בחורף. מושלם! האדם היחיד שישים לב לקצוות הלא אחידים שלך, תיקון העשבים בפינה הרחוקה של גבול רב שנתי שלך, או הצמחים שעדיין לא נכנסת לאדמה הוא אתה. אם אתה מתמקד באהבת הגינה שלך ואהבת הזמן שאתה מבלה בו, לא יהיה אכפת לך שהוא לא יהיה מטופח בצורה מושלמת. זו עבודה שמתבצעת, כמונו וכל מה שבחיינו.
חתוך את זמנך על הכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *