ניקוי הגן שלך

עם עונת המנגל עלינו (אנו מקווים!), הגיע הזמן להצטייד בחלל החיצוני שלכם בצורת ספינות עם ניקוי גינה.

נקה כל פסולת לפני שאתה עושה משהו אחר. גן מצומח נראה מזוהם ולא מסודר, וקשה לשמור על ניקיונו. בעזרת מספריים או מחזירים, הסר את הענפים הרפויים והמתים וגוזר צמחים או עצים מגודלים בחזרה. ואז מגרף או טאטא את כל העלים המתים, הזרדים והדריטוס הכללי מהמדשאה שלך, מהמרפסת שלך או מהסיפון.

עבדו מהיסוד על ידי מריחה של ניקוי פטיו טבעי ומומחה (אם יש לכם חיות מחמד) או אקונומיקה מדוללת או תמיסת נוזלים לשטיפה על שבילכם, המרפסת או הסיפון. שפשפו לכלוך וטחב בעזרת מברשת עם זיפים קשה או מכונת כביסה.

נגב רהיטים במטלית יבשה להסרת כל קורי העכביש והלכלוך הרופף. לאחר מכן, השתמש במטלית רטובה (או קרצוף על סימנים עקשניים יותר) ופתרון ניקוי רב תכליתי כדי לנקות את כל המשטחים היטב. סיים עם מעט שמן על ריהוט עץ כדי להגן עליו.

יש לנקות עציצים אדניות ישנות ולהסיר אדמות ישנות וצמחים מתים כדי לפנות מקום לחדשים. מלא דלי גדול בתערובת של מים ואקונומיקה (תשעה חלקים מים, חלק אחד אקונומיקה) והטבל את הסירים שלך למשך 10-15 דקות כדי להרוג חיידקים. יש לשטוף ולנגב את כל הלכלוך שנותר. מכיוון שסירים של טרקוטה נקבוביים, הקפידו להשרות אותם למשך 10 דקות במים נקיים אחר כך כדי להסיר כל שמץ של אקונומיקה.

התמודד עם המנגל שלך הבא על ידי הסרת הגריל וקרצוף עם מגרד או תמיסת נוזל שטיפה או ניקוי מומחה. בכל פעם שאתה משתמש במנגל שלך, מחממים אותו תחילה, ואז מנקים את הגריל על ידי שפשוף אותו עם חצי בצל חתוך כלפי מטה. שילוב החום והבצל ישתחרר ויסיר כל לכלוך אפוי תוך הוספת טעמים עדינים.

לבסוף, אל תשכח שפשפת למניעת הובלת לכלוך דרך ביתך.

ערכת ניקוי גינה נכונה תעזור לכם להתמודד עם כל העבודות הללו בקלות. להלן כלי קנייה של הגיבור הדרוש לך לניקוי הגן, החל מכלי עבודה חמימים וכלה במוצרי ניקוי פשוטים.

אם אתה גנן רציני, אתה תהיה בגינה שלך בשנייה החמה הראשונה של האביב. אמנם אין שום נזק בניקוי הענפים והפסולת שנפלו, אך המתן עד שהאדמה כבר לא תהיה רטובה כדי ליצור כדור ביד שלך לפני שתלך עליו ודחוס אותה. אבל אל תחכה יותר מדי כדי להתחיל בניקיון. הרבה יותר קל לחתוך צמחים לפני שהגידול הישן מסתבך בגידול החדש. בעקבות הטיפים הבאים לגינת אביב וקיץ יפה.

המשימה הראשונה היא הסרת וקומפוסט של כל צמחים שנתיים מתים שנותרו לאורך החורף. אלה לא יחזרו, וכל זורע עצמי כבר היה עושה את שלהם.

אם לא גיזמתם את בני השטח רב-שנתיים בסתיו האחרון, הם כנראה נראים מכוערים ככל שמתקיים האביב. צמחים רב-שנתיים רבים מעדיפים להשאיר עומדים לאורך כל החורף, להגנה נוספת. אך בהגדרה, צמחים רב-שנתיים עשבוניים ימותו בחזרה לאדמה. אם השארתם את צמחים רב-שנתיים עומדים בסתיו האחרון, ברגע שתתחילו לראות צמיחה חדשה בבסיס הצמחים, בטוח שתוכלו להתחיל להסיר את החורף ולגזום אותם עד לגובה האדמה.

חלק מהצמחים השיחים עם גבעולי העץ (ארטמיסיה, בודדייה, קריאופטריס, לבנדר וכדומה) נדרשים לחתוך בכל אביב בגלל שהם פורחים רק בענפים חדשים. אלה גוזמים באביב כדי להגביל את נזקי החורף ולעודד את הצמח להתחיל לשלוח את הענפים הפורחים החדשים הללו. עדיף לחכות עד שתחלוף הסכנה לכפור קשה. מרבית רב שנתי העצים האלה יודיעו לכם מתי הגיע הזמן לגזום אותם על ידי הצגת סימנים של ניצני פתיחה בחלקי הגזע התחתונים או צמיחה חדשה בבסיס הצמחים.

תלוי איפה אתם גיננים, כמה צמחים רב שנתיים לעולם לא ממש ישתנו, אך יתכן שהם יצטרכו לסדר אותם. צמחים כמו אפימדיום, הלבורס, הוצ'רה ואיריס מזוקנים שומרים על העלים שלהם כל החורף. האביב הוא הזמן לגזור את העלווה המרופטת ולעודד צמיחה חדשה להיכנס.

אם השארת את עצי הנוי שלך לטובת עניין בחורף, אתה יכול לחתוך אותם ברגע שתגיע אליהם. אתה לא צריך לחכות לצמיחה חדשה. גזר עשב לגודל של כמה סנטימטרים מהאדמה. הם יחזרו כשתהיו מוכנים.

טיפוח ורדים באביב תלוי מאוד באקלים שלך. ורדים הגדלים באקלים חם, בהם ורדים אף פעם לא נכנסים לרדום, נהנים מגיזום טוב והוצאת עלי הרוב, כדי לזעזע את הוורד לחשוב שהוא רדום וצריך להתעורר ולהתחיל לגדול שוב. במקום בו ורדים אכן נכנסים לרדום, טיפול באביב צריך להתחיל בדיוק כשניצני העלים מתחילים להתפשט.

מרבית העצים והשיחים פורחים האביב קובעים את ניצני הפרחים שלהם בקיץ או בסתיו של השנה שעברה. גיזום אותם באביב, לפני שהם פורחים, פירושו לגזום את הפרחים השנה. למד על הצרכים הספציפיים של העצים הפורחים שלך, וגזום בהתאם.

על רוב הירוקים להידרש לטיפול מעט באביב מלבד כמה לסדר אותם. האביב הוא זמן טוב להפרות ירוקי עד כיוון שהם צומחים באופן פעיל בשלב זה. עם זאת, אם האדמה בריאה ועשירה, עליכם להזדקק רק להאכיל את הירוקים שלכם בכל שנה אחרת. חפש אוכל מאוזן היטב שמתויג במיוחד לירוקים.

תחילת האביב זה הזמן לנקוט בפעולות נגד עשבים עם עשבים שוטים פעילים. אדמה רטובה מקלה הרבה יותר על משיכת שתילי עשבים צעירים. אל תנסה לקומפוסט עשבים שוטים. הם יחזרו לרדוף אותך.

רוב מה שאתה מנקה יכול להיכנס לערימת הקומפוסט שלך. עדיף להתחיל ערימה חדשה באביב ולהשאיר את הערימה הישנה שלך להתהפך ולהשתמש בה. השלך כל חומר צמחי המראה סימני מחלה וכל ראשי זרעים, עשבים שוטים או אחרת, שעלולים להפוך לבעיה.

תמיד חכם לבדוק את האדמה שלך לפני שאתה מתחיל להוסיף לה דברים. אם תיקנת את האדמה שלך בסתיו, בדוק עד כמה הדברים מאוזנים. מרבית הצמחים נהנים מהאכלה טובה באביב כאשר יש להם את הגידול הראשוני שלהם. אם יש לכם אדמה עשירה ובריאה, כל מה שתצטרכו לעשות באביב הוא מעט רוטב עליון עם קומפוסט, זבל או דשן אורגני מלא עם שחרור איטי. אם אתה מעדיף להשתמש בדשנים סינטטיים, אתה יכול להתחיל ליישם אותו ברגע שהצמחים שלך יראו סימני צמיחה חדשים.

אם אתה רוצה להפיץ או להזיז את הצמחים שלך, האביב הוא הזמן האידיאלי לחלק או להשתיל אותם. מדהים כמה מהר הצמחים מתאוששים אם תופסים אותם מוקדם כאשר מזג האוויר עדיין עדין, והם נוהגים לצמוח.

ההימור הוא אחת ממשימות הגינון המייגעות ביותר. מפתה להתמהמה, אך ככל שתקדימו להתמודד, כך יהיה קל יותר על הצמחים שלכם. בטח שהם נראים מכוערים במשך כמה שבועות, אך חשבו על כאבי הראש שתמנעו מהם בכך שתנו לצמחים שלכם לצמוח להימורים במקום לנסות לסחוט את הצמחים לתוכם אחר כך.

מאלץ 'עושה דברים נפלאים רבים לגינה שלך: הוא שומר מים, מצנן שורשי צמח, מזין את האדמה, מריח עשבים שוטים. אין ספק שלכל גן מגיע שכבה של דבורה. המתן עד שהאדמה תתחמם ותתייבש מעט, לפני שתחדש את התוך שלך. הקפד להרחיק אותו מגבעוליהם וכתריהם של הצמחים שלך, ואם אתה מקווה לכמה מתנדבים עם זריעה עצמית, תן להם הזדמנות לנבוט לפני שאתה מכסה את המיטה באדמה.

נגמר הגימור באביב שולי. קצה פריך גורם למיטת הגן להיראות מלוטשת. זה גם עוזר למנוע את הדשא של זחילה לתוך ערוגת הפרחים שלך. אל תזלזל בכוחו של קצה נקי.

ניקוי הגינה שלך יכול להיות משימה מפחידה, אך כשתסתיים העבודה הקשה, התגמולים יהיו שווים לחלוטין ותוכלו ליהנות ממרחב מרגיע להפליא. יתר על כן, אם תמשיך להתעדכן בדברים כעת, זה יהיה הרבה יותר קל כשתתחיל עם אשוחית לגינה. בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *