הפרחים הפופולריים ביותר לגידול בגן

אנשים רבים מעדיפים גן מגוון וצבעוני, מלא חיים וייצוגים משמעותיים. לכן אין זה מפתיע שעשרים פרחי הגן הפופולאריים ביותר (המופיעים בהמשך) עמוסי משמעות והיסטוריה. כל אחד מאלה הם פרחי גן טובים ובטוח שיהיה נהנה על ידי כל מי שעובר.

שׁוֹשָׁן

צבעי חבצלות מייצגים רגשות רבים. לדוגמא, כתום מייצג שנאה, צהוב מייצג הליכה באוויר, ולבן מייצג טוהר. ישנם למעלה מארבעת אלפים מינים של חבצלות ויש להם גבעולים גבוהים, עלים דקים ופרחים ראוותניים. פרחים אלה מעובדים על ידי בני אדם במשך אלפי שנים והם שימשו על ידי תרבויות קדומות למטרות רפואיות ונוי.

חִנָנִית

החיננית היא בת דודה של החמנית וניתן למצוא אותה כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ. צמחים אלה מגדלים לרוב באופן מסחרי אך ידועים למעשה כעשב עשב עקב התנהגותם הפורה. עם זאת, הם נמשכים כפרח גן פופולרי בגלל הערעור הוויזואלי שלהם. הם מסמלים אהבה, טוהר ועדינות. חינניות מסודרות בסידור מעגלי עם עלי כותרת בהירים וצבעוניים.

לִילָך

לילך הוא ייצוג היסטורי של אהבות ראשונות ואהבות חדשות. הם משמשים לעתים קרובות מאוד כקישוטי חתונה. פרחים אלה הם טכנית שיח או עץ קטן, ועושים תוספות יפות לגבולות הגנים עם הפרחים הסגולים הבהירים שלהם והעלווה העבה. לילדות צומחות באקלים רבים אך נראות באופן הבולט ביותר כפרחי בר אירופיים.

ורד

הוורד, שגדל בגבעולים בודדים, שיחים וגפנים, הוא אחד הפרחים הפופולריים ביותר בעולם. כל צבע של ורד, טבעי ומעובד, פירושו דברים שונים. לדוגמא, הוורד האדום מייצג אהבה, יופי ואומץ ואילו הוורד הלבן מייצג טוהר, תמימות וענווה. ישנם צבעים רבים אחרים בעלי משמעויות רבות אחרות. ניתן לגדל את הוורד גבוה או קטן מאוד, והם מוצר מסחרי פופולרי.

צִבעוֹנִי

צבעונים הם פרח פופולרי המגיע במגוון שלמים של צבעים. הם יכולים לגדול במגוון גדלים. יש להם פרחים גדולים ומובחנים אשר טיפחו במקור על ידי הטורקים. לאמיתו של דבר, האירופים ראו את הצבעוני כסמל האימפריה העות'מאנית. הצבעונים ידועים כיום כסמל של אהבה, חלומות ודמיון. נורות צבעונים ידועות גם כתחליף לבצל באומנויות הקולינריה.

שושנת העמקים

שושנת העמק היא צמח יליד בצפון אסיה. פרחים פורחים באביב אלה הם בעלי פרחים לבנים, בצורת פעמון ייחודיים, המתכופפים לעבר האדמה. הם גם מפיקים פירות אדומים קטנים. פרחים אלה פופולריים בגנים בגלל ריחותיהם המתוקים ויכולתם לגדול באזורים מוצלים למדי, בהם רוב הצמחים האחרים לא יגדלו. הם מסמלים מתיקות, ענווה וחזרה לאושר.

סַחְלָב

משפחת הסחלבים היא קבוצת פרחים מגוונת להפליא עם מגוון רחב של צבעים, גדלים, ואפילה חזותית. פרחים אלה כוללים עשרים אלף מינים מדהימים ההופכים אותם לפרחי גינון מושלמים. לא קשה למצוא סחלב שמשתלב עם גינתכם וטעמכם האישי. פרחים אלה ידועים כמסמלים משפחות גדולות, במיוחד משפחות עם ילדים רבים.

סטפנוטיס

בצמחי סטפנוטיס פרחים קטנים בצורת אוזניים שהם בדרך כלל לבנים ונחים בתוך עלווה עשירה וירוקה כהה. פרחים אלה מגדלים בדרך כלל בגלל ניחוחם. צמח stephanotis מיועד בעיקר לגננים מנוסים מכיוון שהוא לא אוהב שינויים פתאומיים בסביבתו. פרחים אלה פופולריים בזרי חתונה והם כבר מזמן מעובדים למראהם הקישוטי. פרחים אלה מסמלים אושר זוגי.

ציפורנים

ציפורנים מגיעות בפרחים רבים ושונים וניתן למצוא אותן בטבע כפרח בצבע ורוד-סגול. המצוי נפוץ בזרים, מקורו של הציפורן בים התיכון וטופח על ידי תרבויות קדומות. הפרחים האלה מפורסמים בשימוש בחגיגות יום האם. ציפורן אדומה משמשת לכבוד אם חיה ואילו ציפורן לבנה משמשת לכבוד אם שנפטרה. במדינות רבות, כמו אוסטרליה, הציפורן היא פרח אקזוטי.

גרדניה

גרדיאיות הם צמח פורח באותה משפחה כמו הצמחים המייצרים קפה. הפרחים מגיעים בצהוב או לבן בהיר עם עלי כותרת מרובים, חלקם מתקפלים ואחרים שיוצרים צורה כמו כוס. גרדיאס הם בעיקר פרח טרופי והם פופולריים מאוד בהוואי שם הם מכונים נאו. הם מהווים תוספת יפה לכל גן עם הפרחים הבהירים והמובחנים שלהם. פרחים אלה הם סמל של אהבה ואקסטזה.

HYDRANGEA

ההידראנגאה הוא צמח גינון פופולרי, יליד האזור האסייתי. יש להם אשכולות פרחים עגולים וורודים, כחולים, לבנים וסגולים. צבע הפרחים מעיד על חומציות האדמה בה הם מגדלים מה שהופך אותם למדדי pH טבעיים נהדרים. צמחים פורחים אלה יכולים לגדול להיות

גבוה למדי, וחלקם אף נחשבים לעצים קטנים. הם מסמלים הבנה או חוסר לב.

חַמָנִית

חמניות הן צמחי הגן הפופולאריים ביותר מכיוון שהם קלים לגידול ואנשים רבים אוהבים לקצור את הזרעים כדי לאכול כחטיפים. עלי הכותרת מסודרים בתבנית מעגלית עם דיסק מרכזי גדול. יש להם התנהגות מוזרה של פנייה אל מול השמש העולה. 67 מיני החמניות הם יבול מבוית במשך כאלף שנה. החמנית ידועה גם כמקור לשמנים בריאים, מה שהופך אותה לתוספת נהדרת ואכילה לכל גינה. הם מסמלים נאמנות ומשאלות.

אַמְנוֹן וְתָמָר

פרחי פנסי דומים להפליא לסיגליות שמהן טיפחו. הם היו מעובדים במקור כצמחי גן ולכן מתאימים בצורה הטובה ביותר לסביבות גן כמעט בכל חלקי העולם. הם הופיעו לראשונה בשנות השלושים של המאה העשרים, והם ידועים בפרחים בצורתם לא סדירה ובצביעתם הייחודית. הם ידועים כמסמלים מחשבות אוהבות.

דאפודילים

הנרקיס ידוע בעיקר בזכות הפרחים הלבנים שלו, כאשר חמישה עלי כותרת מרוכזים סביב דיסק צהוב. הם צמח הארדי באופן טבעי שפורח באביב. ילידי אירופה, אסיה וצפון אמריקה ישנם כמאה מינים שונים. נרקיסים מעובדים בכבדות ומוצגים זנים חדשים מדי שנה. הנרקיס מייצג יחס וכבוד.

אל תשכח אותי

Forget-Me-Nots הם פרח קטן מאוד שהכי פופולרי לצבע הכחול שלהם אך יכולים להגיע גם בצבע לבן וורוד. יש להם מרכזים צהובים והם פופולריים במיוחד בסביבות גן. מקורותיהן של שכחו אותי, משופעים במיתוסים קסומים ובעיתון נוצרי, ולעתים קרובות הם מופיעים בספרות. השכחה-אותי-לא עושה תוספת מהנה ויפה לכל גזרת פרחים. הם מסמלים אהבה וזכרונות אמיתיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *