כיצד לגדל פירות ופירות יער

אתה לא צריך להיות בעל אחוזה גדולה כדי לגדל מגוון רחב של פירות בבית. אם אין לכם מקום לעצים בגודל מלא, תוכלו לשתול צורות ננסיות של תפוחים, אגסים ופירות אחרים. או נסה לבצע גיזום והכשרה של עצים על מטען בטכניקה מכובדת הזמן המכונה אספליאר. גדל גפן על שקע או פרגולה. נטע אוכמניות או תותים שושניים במיטה ליד הבית. אפילו גידול מכולות אפשרי, מה שמאפשר לגננים הצפוניים לגדל הדרים, תאנים ועצי פרי אחרים רכים כפור.

עצי פרי

עצי פרי מעט מעורערים באשר למקום בו הם נטועים. אם הייתם שותלים בוסתן מסחרי גדול, בחירת האתר הייתה קריטית. אבל עבור בוסתן ביתי קטן, הדבר הטוב ביותר שלך הוא לקחת קומץ משתנים בחשבון, לבחור את האתר המבטיח ביותר בנכס שלך, ואז לשתול כמה עצים ולנסות זאת.

• קרקע: עצי פרי לא אוהבים כפות רגליים רטובות, אדמה כה מרוקנת ומדוקטאת היא חובה. הם צריכים להיות ממוקמים במקום שיש זרימת אוויר טובה כך שעליםיהם יתייבשו במהירות, מכיוון שהלחות עוזרת להפיץ מחלות.
• כפור: ניצני פרחים ניתנים להרוג בקלות על ידי הכפור המאוחר באביב, לכן הימנעו ממקם הבוסתן בכיס הכפור. אוויר קר זורם במורד, מה שהופך עצי פרי פורחים הממוקמים בתחתית מדרון חשופים במיוחד לכפור. המדרון האמצעי הוא המיקום הטוב ביותר, מכיוון שהרוחות החמורות ביותר בראש.
• כיוון המדרון: לאילו כיוון המדרון אמור לפנות לא תמיד ברור. המדרונות הדרומיים והדרומיים-מערביים יכולים להיות חמים ויבשים, ויכולים לגרום לעצים לשבור את הרדמה מוקדם מדי, מה שהופך אותם לרגישים לנזקים מכפור המאוחר. עם זאת מדרון דרומי יכול לעבוד טוב אם הוא מוגן מפני הרוחות השוררות על ידי פרץ רוח מכל צד פרט למדרון המורד (מה שיחסום את זרימת האוויר). מדרון צפוני עשוי לא לספק מספיק חשיפה לשמש כדי להתאדות לחות ולקדם פרי טוב. באזורים לחים, מדרונות מזרחים יכולים להאיץ את ייבושו של טל הבוקר.
• שמש: עצי פרי זקוקים להרבה שמש בכדי לגדול בריאים ולהיות פרודוקטיביים. אם הם מוצלים על ידי עצים אחרים או מבניין, הם יהיו פחות פוריים ומועדים לחרקים ומחלות.

בחירת צמחים

כדאי לחפש עצים ושיחים שיש להם עמידות טבעית כלשהי למחלות. בתפוחים ואגסים המחלות הנפוצות כוללות גרדת ומצבי אש. עם פירות אחרים, כמו פטל, וודאו שאתם קונים מחדר ילדים המתרחש מצמחים נטולי וירוסים. בחירת צמחים עמידים למחלות לא אומרת שלעולם לא תיתקל בבעיות במחלה, אבל זה משפר מאוד את סיכויי ההצלחה שלך.

נושא מכריע אחר הוא הקשיחות. כדי לוודא שהצמחים שאתה רוכש לא ייפגעו במהלך החורף, בדוק את המידע על הקשיחות לפני שאתה קונה. שקול גם זמן פריחה. פירות רבים פורחים מוקדם מאוד באביב. אם האזור שלך נוטה לכפור מאוחר, פורחים מוקדמים כאלה עשויים לשרוד, אך הם לעולם לא ישגשגו או יביאו פרי באופן אמין. כדי לגדל צמחים אלה באזור שולי, תצטרך לשתול אותם באתר חיובי ומוגן במיוחד.

כיצד לשתול עץ פרי

 1. אם הזמנת מלאי משתלת bareroot, השר את שורשי הצמח במים או תה זבל עד 24 שעות לפני השתילה. אם אינך יכול לשתול תוך מספר ימים לאחר קבלת המשלוח, יש לארוז מחדש את הצמח בנסורת הלחה או בסככות העץ שהוא נכנס, ולאחסן אותו במקום קר וחשוך עד שניתן יהיה לעבוד בקרקע. לעולם אל תחשוף את השורשים החשופים של צמחים לרוח או לשמש.
 2. בעזרת אגד שתילה חד וריבוע, חפר מעגל בקוטר 2 מטר ועומקו כשלושה מטרים. הסר את הסודה והניח אותה בצד. כעת הפרד את שכבת הקרקע העליונה ואת תת-הקרקע בצבע בהיר יותר לשתי ערימות, והסר כל סלעים מחור השתילה.
 3. קוצצים את הסודה ושמים את החתיכות בחור, בצד הדשא כלפי מטה, כדי שלא יבוא במגע עם שורשי העץ. מכסים את הסודה במעט קרקע עליונה.
 4. הכניסו את העץ לחור. עבור עצים מורכבים שגדלו על בסיס שורשים סטנדרטיים, מקם את העץ כך שאיחוד השתל, הנקודה בה חוברו הנצר ואבן השורש יחד, הוא 1 עד 2 סנטימטרים מתחת לפני האדמה. באבני השורשים הגמדים והגמדים, איחוד השתל צריך להיות 2 עד 3 סנטימטרים מעל פני האדמה.
 5. מלאו סביב השורשים בעזרת תחילת הקרקע העליונה. השתמש בידיים שלך כדי לחזק את האדמה סביב השורשים ולחסל את כל כיסי האוויר. מלאו כחצי מחור הנטיעה.
 6. שופכים מים לתוך חור השתילה עד שהאדמה נהיה די מעורה. ואז, בעזרת כף הרגל, יש לרוקן את האדמה.
 7. מלאו את שאר חור השתילה עם יתרת הקרקע העליונה והתחתית. תמצו את האדמה סביב העץ והכינו "צלחת" או שקע כדי לעודד מים להתנקז לעבר העץ.
 8. מכסה סביב העץ חומר אורגני (עלים, קומפוסט, גזרי דשא וכו '). אל תשתמש בזבל טרי, אם כי זבל נרקב היטב הוא בסדר. קו את העץ באותה צורת צלחת סביב העץ.
 9. השקה את העץ עד שהאדמה לא תוכל לספוג עוד יותר בקלות.
 10. הכניסו יתדות אחת או שתיים לאדמה מחוץ לאזור השורש כדי לסמן את העץ. עצי פרי שנחטטו לאבני שורש גמדיות מפתחים מערכות שורשים קטנות יותר מעצים בגודל סטנדרטי ודורשים תמיכה מסוימת. לאחר נטיעת עצי גמדים, חבר את העץ למוקד בעזרת צינורות גמישים או חומר אחר.
 11. גזרו את כל ענפי הצד וגזרו עצים כשליש לאחר השתילה. אין צורך לגזום עצי כדורים או מיכל.
 12. הניח "בד חומרה" רשת תיל או שומר עץ פלסטי סביב גזע העץ כדי להגן עליו מפני מכרסמים ואיילים.
 13. לאחר נטיעה. במהלך עונת הגידול הראשונה, השקה את העץ באופן קבוע, והעניק לו 5 עד 10 גלונים ליום במשך החודש הראשון בערך, ואז השקה פעמיים או שלוש בשבוע במשך מספר חודשים נוספים, או במזג אוויר יבש. בסוף הסתיו, צבעו את קליפת העץ בצבע לטקס לבן מדולל במים, כך שהקליפה תשקף את אור השמש של החורף ולא תיגרם נזק כתוצאה מהכיסת הגנה או סדק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *