יצירת מרחבי גן לחתולים

מדוע יש גננים הרואים בחתולים כאב בצוואר בגנים שלהם?

חתולים לפעמים חופרים נורות שזה עתה נטעו, אוכלים צמחי פרסים ותוקפים ציפורים ופרפרים שאתה רוצה בגינה שלך. אך החיובי עולה בהרבה על השליליות.
מה החיובי?

חתולים מסייעים בהורדת אוכלוסיית הזחלים, העכברים, העכברושים והשבבים. לגני לונגווד בפנסילבניה למעשה יש חתולים בשכרם, כחלק מצוות ניהול המזיקים המשולב שלהם! ולעולם אל תמעיט בערכו של שתן החתול, שהוא עתיר חנקן במיוחד ומושלם עבור עלים שעומדים לקומפוסט.

מדוע ליצור מרחב גן מיוחד לחתולים?

הענקת שטח גינה משלהם לחתולים – עם חתול, קערת מים ומקום נוח לישון בו – מסייעת להרחיק את החתולים מערוגות פרחים ועציצים. הם מעדיפים להסתובב בלוע החתול, להתגלגל בעפר ולישון בשמש. הם שמחים במרחב הקטן שלהם.

איפה צריך לשתול את שטח הגן של החתולים?

מיקום, מיקום, מיקום! חתולים אוהבים שמש, אז שתלו את שטחי הגן שלהם בשמש מלאה, והוסיפו קערת מים ומשהו נוח להם לישון עליהם, כמו ספסל או נדנדה בפטיו. כמו כן, נסו לאתר אותו בפינת החצר הרחק מהצמחים והפרחים האהובים עליכם.

אילו צמחים צריכים לכלול בגינת החתולים?

חתולים הם בדרך כלל די בררניים לגבי מה שהם אוכלים, אבל כדי להיות בצד הבטוח, שמור על צמחים ופרחים שעלולים להזיק לחתול שלך מחוץ לגינה שלך. לדוגמא, חבצלות רעילות לחתולים. שתלו שיחים עמידים בגבולות והתקינו צמחים עדינים בעציצים כדי למנוע את דריכתם על ידי החתול שלכם. ספק אזור דשא – חתולים מכרסמים דשא שיעזור להם להעלות כדורי שיער.

ישנם צמחים רבים לבחירה. כמה אפשרויות פופולריות וקלות הן חתלתול (Nepeta cataria), מנטה (Nepeta mussinii), ולריאן וכמובן כמה עשבים של חתולים.

האם קל לגדל חתול ומנטה בפרדריק?

כן. שניהם אוהבים שמש מלאה או חלקית ואדמה סחוטה היטב. שניהם עמידים לצבאים, ואף אחד מהם אינו נחשב פולשני במרילנד. הקאטניפ גדל בערך מטר, ומייצר פרחי לבנדר זעירים בקיץ. מנטה יכול לגדול עד 3 מטר ויש לו פרחים לבנים או לילך קטנים בקיץ. שניהם ריחניים להפליא בגן הקיץ, ומושכים אליהם פרפרים מקסימים. וקאטניפ הוא מרתיע עכברים.

האם כל החתולים מגיבים לקטניפ?

שמונים וחמישה אחוזים מחתולי הבית מגיבים ביוכימית לקטניפ, במיוחד לנפטלקטון, השמן האתרי בקטניפ ובמנטה. נפטלקטון גורם לתגובות פיזיולוגיות לא מזיקות, כולל תגובות פסיכו-סקסואליות אצל חתולים ונקבות, ולכן הוא נחשב לאפרודיזיאק. שאר חמש עשרה האחוזים האחרים כלל לא מגיבים לנפטלקטון מכיוון שהם לא קיבלו את גן תגובת החתול מאמם. חתלתולים צעירים כמעט אף פעם לא מגיבים לקטניפ, בלי קשר לגנים שלהם.

האם חתולי בית הם היחידים המגיבים לקטניפ?

לא. חלק מהחתולים הגדולים, כולל פומות, סלסולים, אריות ולינקס, מגיבים גם לנפטלקטון.

כולנו יודעים שחתולים משתגעים על חתול. זה ידוע גם בשם נפטה או מנטה והוא בן למשפחת הנענע. צמח זה מכיל שמן אתרי בעל השפעה אופורית על חתולים ומשמח אותם במיוחד. אז אם אתם רוצים חתול סופר שמח (וסופר גבוה), שתלו כמה בגינה שלכם שם חתולים יכולים ללעוס עליו, להתגלגל בו ולשכב בו בשעות הפנאי שלהם.

האם זה נכון שחתולים אוהבים לקבל חטיפי סלט משלהם?

כן, חתולים באופן טבעי חושקים בעשבים. דשא מספקים חומרי גלם והרבה ויטמינים, במיוחד חומצה פולית. דשא מסייע לעיכול של חתול ומסייע בהסרת כדורי פרווה.
אז אולי תרצו לגדל כמה עשבי חתול מיוחדים בחלל הגן שלהם, או פשוט להשאיר כתם של כ -3 מטרים רבועים של דשא לא מכוסח בשבילם ללעוס עליו. הם יאהבו לאכול אותו ולהתחבא בו.

כיצד חתולים מקורה יכולים להרוויח מכל זה?

עבור חתולים בתוך הבית, הקפידו לגדל עבורם כמה עשבים מיוחדים לחתולים, אשר ימנעו מהם לטרוף את צמחי הבית שלכם, חלקם עשויים להיות רעילים. ותגדל עבורם חתול בחוץ והגיש להם גבעול טרי מדי כמה ימים. תהיה לזה אותו אפקט אופורי כאילו הם מתגלגלים בו בחוץ.

כיצד ליצור מקומות מסתור?

החתול שלך ירגיש בטוח יותר בגינה שלך אם תספק לו מקומות להסתתר. עציצים גדולים עובדים טוב. אם יש הרבה חתולים אחרים בשכונה, מקומות מסתור יגרמו לחתול שלך להרגיש בטוח יותר כאשר הם חוקרים את שטחם.

האם ישנם צמחים מסוימים שאסור לשתול במרחב הגן של החתולים?

כן. יש להימנע מצמחים שיכולים להיות רעילים לחתולים. הם כוללים אזליאות, חרציות, נרקיסים, הידראנגאה, אירוס, קיסוס, לנטנה, ציפורני חתול, ויסטריה. חבצלות הנמר רעילות במיוחד לחתולים, ועלולות לגרום למוות.

לפעמים גננים רוצים להרחיק חתולים מהחצרות שלהם. מה הם יכולים לעשות כדי להרחיק אותם?

חתולים הם יצורים טריטוריאליים והימצאותם של חתולים אחרים בגינה יכולה להוות מקור לעימות. הם עשויים אפילו לדחות את החתול שלך בבילוי בגינה. רצועת רשת פלסטיק בראש הגדר שלך תרתיע את החתול של השכן. זה צריך גם להרתיע את החתול שלך לעזוב את הגינה שלך.

ישנם מספר דוחי חתולים טבעיים שהם בטוחים וקלים לשימוש. לדוגמה, ריסוס תמיסת חומץ ומים סביב בסיס הצמחים חובבי החומצה שלך או הנחת קליפות לימון ותפוז סביב הצמחים שלך ירחיק את החתולים. הנחת חלוקי נחל, חצץ או זרדים קטנים וזקופים בין הצמחים שלך תרחיק גם את כפותיהם הרגישות. צמחים מסוימים כמו הגרניום הריחני, צמח היתושים והסיטרונלה ירתיעו גם את החתולים.

הבחירה הטובה ביותר היא קולוס המכונה "חתול Scaredy" (Coleus canina). זה קצת יקר אבל הארומה החזקה שלו, שמופעלת על ידי מגע או השמש, מרחיקה חתולים וכלבים. אתה יכול לשתול אותו במיכל ואז להזיז אותו בגינה, ולהגן על אזורים שונים בגינה מפני בעלי חיים. יש בו אשכולות של פרחים כחולים שנותנים גם את הארומה החזקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *