כיצד להפוך את הגן שלך לידידותי לחיות בר

רובנו היינו רוצים שיותר חיות בר יבקרו בגנים שלנו, והפיכת הטלאי שלך לאטרקטיבי לציפורים, יונקים וחסרי חוליות לא צריכה להיות כרוכה בעבודה רבה. להלן הטיפים הקלים שלנו ליצירת מקלט לחיות בר בחצר האחורית שלך.

השמחה הגדולה בגינון חיות הבר היא בכך שהיא נותנת לך את ההזדמנות להכיר מינים בריטיים נפוצים רבים. ביקור קבוע בחיות בר מאפשר לך ללמוד עוד על התנהגותם ולהיות עדה לניסויים ובמצוקות בחיי היומיום שלהם.

למרות שלמדתי שועלים במשך 40 שנה, אני עדיין מקבל באז עצום בכל פעם שבעלי החיים שאני מכיר כל כך מחדש מופיעים בגינה שלי.

ולא רק שועלים מספקים עניין. אני תמיד מצפה לראות צפרדעים חוזרות לבריכה שלי, הופעתן של הטריטונים הראשונים, תולעים איטיות שמתחממות בשמש, נחילי רחפים תלויים באוויר ועטלף מדי פעם גולש מעל.

אני גם אוהב לראות שפיריות מגיחות ולפקח על זחלי קצה כתום על הגדר שלי. אירועים קטנים ויומיומיים אלה מהנים כמו לראות מינים נדירים בחלק נידח של העולם.

נתחיל בסקירה של כמה דברים פשוטים שתוכלו לעשות כדי לשפר את חצר ביתכם לחיות בר – עם מזל, בקרוב תקבלו בברכה הכל החל מחיפושיות צנועות ועד עופות דורסים כריזמטיים.

תנו לאדמה להתיישב

כדי להגדיל את אוכלוסיות תולעי האדמה וזחלי החיפושיות, כולל תרנגולות, אל תחפור את אדמת הגינה שלך אלא אם כן אתה שותל. הניחו קומפוסט על גבי כדי לספק בית גידול לחסרי חוליות ולזליית ציפורים ושחורים.

צור מסדרונות

שתלו קרקע חשופה ושטחים פתוחים כדי לחבר את כל חלקי הגינה שלכם. זה יעודד חסרי חוליות וצפרדעים וצלילים צעירים, כמו הטריטה החלקה, להסתובב.
גלגלים, ערוגות פרחים ושטחי ביצות נטועים במינים שונים ייצרו כיסוי ויבטיחו אספקה ​​מתמדת של פרחי בר לאורך השנה.

עזרו למאביקים

"זה קל מספיק לשתול מינים שפרפרים אוהבים להאכיל עליהם, אבל אתה צריך לעשות יותר מזה כדי לתמוך באוכלוסיות המקומיות שלך", אומר ריצ'רד פוקס, שימור הפרפרים.

"קיום מגוון של צמחים עשירים בצוף יביא פרפרים מקומיים לגינה שלך, אבל אתה צריך גם לחשוב על לספק את בית הגידול ואת המזונות לזחלים שעלולים לחיות שם. עדיף להתרכז במינים שכבר מבקרים, אולי בכחול הולי, בגופרית ובקצה הכתום, במקום לנסות למשוך פרפרים מרחוק יותר. "

"ישנם מינים מסוימים של דבורי בר שכיום נמצאים יותר בדרך כלל בחצרות אחוריות", אומר אנתוני מק'קלוסי מארגון שימור הדבורים.

"גן מחושב היטב יכול לספק אתרי קן ומזון לדבורים בתקופה הפעילה שלהם ממרץ עד אוקטובר."

תאכיל את הציפורים

מספקים באופן קבוע מגוון של אוכל כדי למשוך מגוון של ציפורים, כגון חוחיות ירוקות. מספר המבקרים יצטבר עם השנים. התקן כיפות פלסטיק כדי למנוע מהסנאים האפורים לפשוט על המזינים שלך.

צור מרחבי קינון לציפורים

אם אין לכם עצים או משוכות מתאימים לציפורים לקנן בהן, או אם ברצונכם להשלים אותם, הציבו ארגזי קן לשימושם של ציפורים.

צרו קרח בגינה

זרעו פרחי חורש, כמו פעמוני כחול וכפפות שועל, ברצף מתחת לעצים – זה יספק מחסה לחסרי חוליות, צפרדעים ותולעים איטיות. בסוף הקיץ, לכסח ולכלוך עם תבנית עלים.

ערמו את מקלותיכם

שים בולי עץ ונדבקות מתחת לשיחים ומסביב לקצוות הגן בכדי לספק מקלטים לשלל חיות בר. לגדל קיסוס או להניח עלי אדמה על אדמת הלחות. בולי עץ אנכיים, קבורים למחצה ('מעידות') באזורים מוצלים, טובים לשרכים ולחסרי חוליות, כגון כינים.

אוהב את הדשא שלך

שמור על מרכז הדשא שלך קצר כך שגיריות, שועלים וציפורים יוכלו לחפש מזון. השאירו את הקצוות ארוכים ליצירת כיסוי לחסרי חוליות.

בנה בריכות

אם החלל מאפשר זאת, צרו יותר מבריכה אחת לגיוון. בריכת נוי קטנה בפטיו תהיה רדודה מדי כדי למשוך אליה טריטולים ושפיריות, כמו הרוכל המצוי, אך שיעור ההישרדות של ראשנים יהיה גבוה יותר.

שמור על דברים מגוונים

הימנע מקצוות ישרים בגינה שלך. זה ייצור מגוון של טמפרטורות וכתמי שמש משתנים לאורך היום, ויפחית את השפעות הרוח.

קווי מתאר לא סדירים ישפרו את המגוון הכללי של בית הגינה שלכם לחרקים, ויאפשרו לפרפרים, כמו פגזים קטנים, לשמור על רצף של שטחים לאורך כל היום.

עזור למשוכות שלך

המתן עד החורף כדי לחתוך את המשוכות שלך כדי לא להפריע לציפורים המקננות או לעכב את הצמיחה. הגדר צריכה לכלול תערובת של מיני שיחים מקומיים, כמו עוזרד, כדי לספק מזון לחסרי חוליות.

מביא טבע לאזורים עירוניים

• אל תצפו למשוך הרבה מינים נדירים לגינה שלכם, במיוחד אם אתם גרים בעיר. מינים מעטים מסוגלים לגשת לאזורים עירוניים, אולם מושך את הגינה שלך.
• היוצא מן הכלל היחיד הוא ציפורים שעפות בין גנים טובים מחוץ לעונת הרבייה. האכלה של ציפורים בגינה שלך מועילה ביותר – מחקר שנערך לאחרונה הראה שציפורים שניזונו במהלך החורף התבגרו מוקדם יותר באביב הבא ונמלטו צעירות יותר.
• הסיכויים שלך לראות גיריות וקיפודים יורדים ככל שאתה נמצא רחוק יותר משטחים פתוחים. אפילו משיכת שועלים וסנאים אפורים, שניהם מותאמים היטב למגורים באזורים בנויים, קשה יותר באזורים עירוניים יותר.
• החיים בעיירות ובערים מעוררים בעיות אפילו עבור המינים הניתנים להסתגלות. ציפורים עירוניות, למשל, צריכות לשיר בלילה באזורים רועשים יותר מכיוון שהשיר שלהם טובע במהלך היום.
• אל תראה בגני חיות הבר כפיצוי על הפסדים באזורים הכפריים. הם מהווים בית גידול בפני עצמם, מושבת על ידי מגוון מוגבל של מינים, ומספקים הזדמנות מצוינת לצפייה בחיות הבר ולראות כיצד בעלי החיים שלנו מסתגלים לחיים העירוניים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *