החלפת שיחים ישנים

האם יש לך כמה שיחים מגודלים ישנים בחצר שלך שמתחננים להחליף? האם זה חוסם את החלונות, דוחף אותך מהמדרכה, רצוף אזורים מתים מהתקפות עבר של חרקים או נזקי רוח? אולי, פשוט נמאס לך לצאת לשם כדי לבצע את עבודת הגזירה הגדולה, אך אינך בטוח כיצד ללכת לפתור את הבעיה. הסרת עץ גדול תדרוש ככל הנראה עזרה של איש מקצוע, אך הסרת שיח אינה קשה ככל שתחשבו.

הצעד הראשון הוא לתקוף את העבודה ביום חורפי נחמד, ואז אתה לא נלחם בחרקים, ואולי נתקל בדבורים או הורס קני ציפורים. עם הרבה שיחים גדולים, קשה להגיע אפילו לתא המטען, אז אלא אם כן יש לך טרקטור ושרשרת כבדה, אל תדאג להגיע למרכז. השתמש בלופרים כדי להסיר את ענפי השיח מעט בכל פעם עד שתגיע סוף סוף לגדם. ואז השתמשו בכף כדי לחפור אדמה עד שתוכלו לראות שורש. השתמש בלופרים כדי לחתוך את השורש. זה עוזר מאוד בשלב זה שמישהו ימשוך את הגדם בזמן שאתה חותך את השורש. המשך בצורה זו עד שהגדם יעלה מהאדמה.

לאחר שהסרת את השיח (ים) הפוגעים, אתה מוכן כעת לקחת על עצמך את המשימה המרגשת לתכנן את מה שתשתל באזור שהתפנה לאחרונה. ישנו מגוון כל כך נפלא של צמחים הזמינים כיום, הבחירה יכולה להיות מרגשת ומכריעה בו זמנית.

לפני שתול משהו חדש, חשוב על האדמה. בדיקת אדמה היא תמיד רעיון טוב. זה יגיד לך אילו חומרים מזינים עשויים להיות חסרים בקרקע שלך, והוא גם יגיד לך את ה- pH של האדמה שלך. יש שיחים בסדר כמעט עם כל אדמה, ויש הדורשים אדמה חומצית או נייטרלית כדי לשגשג. אתה יכול לקנות ערכת בדיקות אדמה בבניין Penn State Extension AG בגטיסבורג.

הוספת חומר אורגני לאדמה שלך היא צעד חשוב נוסף. כדאי גם לחשוב על פילוס שטח השתילה ככל האפשר. צמחים הממוקמים בצד גבעה תלולה אינם מקבלים מספיק מים. אתה צריך משהו בצד הגבעה במורד הצמח שיחזיק מעט אדמה כדי למנוע נגר מיידי. קירות תמך, סלעים גדולים ואבנים מונחות רופפות הם כל האפשרויות.

בחירה בצמחים חדשים עשויה להיראות מאיימת למי שלא יודע עליהם יותר מדי. איך תדעו איזה לבחור? התשובה היא שלא צריך לדעת שמות של צמחים, אלא רק שם של משתלה טובה. הוצא את סרט המדידה שלך ומדוד את שטח השתילה שלך. כדאי לצלם את האזור המציג את הנטיעות שמסביב. הקפידו לציין את החשיפה – שטוף שמש, מוצל, צפון, דרום, מזרח או מערב.

הבא לקחת את המידע שלך כולל תוצאות בדיקת הקרקע לחדר ילדים טוב. וודא שאתה מדבר עם אדם בקיא. בקש מאותו אדם להמליץ ​​על המלצות זוגיות על סמך הקריטריונים שלך. זכור כאן, אנחנו לא מבקשים תוכנית נוף חינמית, אלא רק הצעות צמחיות. סע בפברואר או במרץ כאשר הדברים מעט איטיים ולכן יש להם קצת זמן להקדיש לך. ערוך רשימה של כל ההצעות, וחזור לקנות בפועל מאוחר יותר באביב כאשר הצמחים זמינים. בינתיים היה בטוח שהאתר שלך מוכן ומוכן לקבל את הדייר החדש שלו.

אין לרכוש צמח כלשהו מבלי לקרוא היטב את התג. אל תתפתו לקנות על בסיס מחיר בלבד. רבים מצמחי המפלצות העתידיים הם חמודים כשהם קטנים, והם נוטים להיות פחות יקרים. אל תלך שולל! קנו צמח שמתאים לחלל שלכם, וכזה שישמח בתנאים שיש לאתר שלכם, ואז הקפידו למקם אותו כהלכה. אם הצמח שאתה קונה יגדל לרוחב 8 מטר, עליך לחפור את החור לפחות ארבעה מטרים מכל בניין. כאשר אתה קונה את זה, זה יכול להיות רק מטר שני או קטן יותר. היזהר לא לשתול דברים קרובים זה לזה. קרא את תג הצמח בזהירות רבה והאמין בו עד לגודל הבוגר. הניסיון שלי הוא שהם נוטים להתבגר קצת יותר גדולים, לא קטנים יותר מכפי שהתג ניבא. הבעיה היא שיחלפו מספר שנים עד שאותו צמח יגיע לגודלו הבוגר, ובינתיים יתכן שיהיה לכם מקום ריק.

אז מה עושים עם המרחב הנוסף? זה המקום בו צמחים רב שנתיים ואביזרים נכנסים. קל לחפור את רוב הצמחים הרבים, ולא אכפת להם לזוז קצת. אתה רוצה למצוא רב שנתי אחד או שניים שייראה טוב לאורך זמן עם מעט טיפול, ולהישאר איפה שאתה שם אותם. השתמש בשני קריטריונים אלה כאשר אתה מדבר עם איש הילדים שלך. כמה מועדפים שלי הם Sedums, Echinachea, ועלה חוט Coreopsis. הכניסו אותם ל"חורים "שעוזבים את שיחיכם הלא בשלים, והיו מוכנים להעבירם מחדש ככל שהשיח מתבגר ומתרחב. מרחץ ציפורים או מזרקה קטנה עשויים לעבוד עבורכם באותו אופן.

הערת זהירות. נורות הן תוספת קבועה נפלאה לנוף שלך, אך יכולות גם ליצור בעיות גדולות. הרחק אותם משיחים לא בשלים. לפני שאתה יודע את זה, הם יעלו בתוך השיח הבוגר ההוא, ומכיוון שהם נטועים כל כך עמוק, קשה מאוד להסיר אותם מבלי לפגוע בשורשי השיח שלך. היצמד לצמחים רב שנתיים הניתנים להזזה.

מילה אחרונה על שתילת השיח החדש שלך. חור השתילה צריך להיות רק עמוק כמו המכל אליו נכנס הצמח, אך עליו להיות רחב פי שלושה או ארבעה. לפני רכישת הצמח, החלק אותו בעדינות מחוץ למיכל כדי להיות בטוח שהוא לא קשור לחלוטין לשורש. כשאתה מכניס את הצמח לחור המוכן, פרש את השורשים עד כמה שאפשר. ייתכן שיהיה צורך לחתוך את צד מסת השורש בעזרת סכין בכמה מקומות בכדי לשחרר את השורשים. אתה רוצה שהם יתפשטו החוצה ככל שהם גדלים, ולא יגדלו במעגל שבסופו של דבר חנקו את הצמח. גם אם האדמה לחה כאשר אתה שותל, השקה תמיד בדייר החדש שלך כדי לוודא שאין כיסי אוויר פעורים ליד השורשים.

בהצלחה, ושתילה שמחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *