כיצד להילחם בבאגי תחרה

חרקי תחרה הם מבקרים תכופים בגן המודרני, ותמצאו אותם ניזונים מכל מיני עצים, שיחים וצמחי עשבים. למרות כמה חרקים מציקים אלה נפוצים והעובדה שהם צורכים את הצמחים שאנו בני האדם מטפחים בגנים שלנו, הם בדרך כלל לא מהווים בעיה עבור גננים. הסיבה לכך היא שאם אוכלוסייתם לא ממש פורחת בחצר האחורית שלכם, חרקים תחרה אינם גורמים לרמה משמעותית של נזק לצמחים שהם ניזונים מהם. חרקי תחרה הם ממין Stephanitis spp., ו- Corythucha spp.

רק כאשר נגיעות של חרקים תחרה ממש קשה ויש המון המון חרקים הניזונים מצמחים שהנזק שהאוכל שלהם משאיר אחריהם מתחיל להיות מורגש ממש. כאשר ישנם המון חרקים אלה בגינה, לעומת זאת, הם יכולים להפחית את יופיים של צמחי גנן. לכן ייתכן שתרצה לנקוט בצעדים כדי למנוע מיותר מדי חרקים תחרה לעצור ליד הגינה שלך – או להדוף נגיעות של חרקים תחרה, אם אחד נמצא בצמחים שלך.
חרק על עלה

צמחים הניתנים לנידוי לנזקי תחרה

יש מספר עצום של צמחים שחרקים עשויים להאכיל עליהם, אך חלק מהזנים אליהם הם נמשכים לרוב בגינה כוללים את אלה המפורטים להלן.

אלדר (אלנוס)
באסווד אמריקאי, הנקרא גם לינדן אמריקאי (Tilia americana)
אנדרומדה (אנדרומדה פוליפוליה)
אסטר (Symphyotrichum)
אזליה (רודודנדרון)
בלזם ובלזם צפצפה (Abies balsamea ו- Populus balsamifera
אשור (פאגוס)
אספן גדול (Populus grandidentata)
ליבנה (בטולה)
אגוז שחור (Juglans nigra)
Buckeye (Aesculus)
חמאה חמוצה (Juglans cinerea)
דובדבן (Prunus avium)
צ'וקצ'רי, המכונה גם דובדבן ציפורים מריר וירג'יניה (Prunus virginiana)
חַרצִית
קוטוניאסטר
Crabapple (Malus)
אלם (אולמוס)
גולנדרוד (סולידאגו)
האקברי (Celtis occidentalis) [https://www.gardeningchannel.com/how-to-grow-hackberry-trees/]
עוזרר, המכונה גם הווברי, קוצ'יורן, מאי-עץ, סופת חזה, ווויטורן (Crataegus)
לוז (קורילוס)
עץ המטוס הלונדוני, הנקרא גם עץ המטוס ההיברידי (Platanus × acerifolia)
אלון (קוורקוס)
פרח כרית (Scabiosa, המכונה גם Scabious)
רועד אספן (Populus tremuloides)
חבוש (Cydonia oblonga)
רודודנדרון
ארגמן אשחר (Pyrancantha coccinea)
סרוויברי (אמלנצ'יר)
שקמה (פלטנוס)
ווילו (סליקס)

כיצד לזהות חוטי תחרה

באגים תחרה יכולים להיות באורכו בין שמינית אינץ 'לשליש אינץ', תלוי באיזה סוג של באג תחרה אתה מתמודד. חרקי תחרה מקבלים את שמם בגלל הקליפות החיצוניות המעוצבות והמעוצבות למחצה שלהם, בעלות מראה דמוי תחרה. גופיו וכנפיו של המזיק, לאחר בדיקה מקרוב מאוד, כוללים רכסים מוגבהים, ונראים כאילו הם מכוסים בשכבה דקה של תחרה. בשלב הנימפות, החרקים עדיין חסרי כנפיים, קטנים למדי ומכוסים בקוצים זעירים. כשהם מטילים את הביצים הקטנות שלהם בצורת אליפסה, הם מכסים אותם בשכבת צואה שחורה כדי להגן עליהם. הצואה נראית כמו לכה או לכה המצפים את פני ערימת הביצה, ומטרתה להסתיר את הביצים מפני טורפים ולהקשות עליהם להגיע לביציות האמיתיות שמתחת לציפוי.

נזק לבאגי תחרה

הן הנימפות והן חרקי התחרה הבוגרים פוגעים באותה צורה בצמחים שורצים, באמצעות חלקי הפה החד והנוקבים שלהם כדי לנקב את צידם העלים ואז ניזונים מהצמח על ידי מציצת מיציו. ברגע שהנימפות נמסות, השלכת קליפת העור שלהן נשארת דבוקה למשטח התחתון של העלים, סימן ברור לנוכחותן. בצדדים העליונים של העלים של הצמח הפגוע יובחן נזק בצורת פצעים מרובים, זעירים, חיוורים שעשויים להיות מופרדים או להתמזג יחד כנקודה אחת גדולה יותר על פני העלה. השפעה זו של נזק זה על העלווה של העץ ידועה כפשטות. ניתן להבחין בין הנזק שנגרם על ידי חרקי תחרה לבין מזיקים אחרים המייצרים בעיות דומות (כמו תריפס) עקב כמות גדולה של צואה כהה שחרשי תחרה מותירים אחריהם על פני העלים התחתונים.

כיצד למנוע חוטי תחרה

אפילו טוב יותר מאשר להיות מסוגל לומר שנלחמת בהצלחה בזרם של חרקים תחרה הוא לנקוט בצעדים המאפשרים לך לדלג על הקרב לחלוטין. גננים יכולים להשתמש בטכניקות אלה כדי למנוע מחרקים תחרה אי פעם ליצור בית על הצמחים שלהם מלכתחילה.

לכו על זנים עמידים כדי להימנע מהצורך לדאוג לבאגי תחרה בגינה. ישנם הרבה זני צמחים הזמינים בשוק העמידים בפני נגיעות על ידי חרקים תחרה. כאשר אתה בוחר לשתול זן עמיד, אינך צריך לדאוג להישאר ערני כנגד סימני הדבקת חרקים בעתיד, וגם לא תצטרך להתמודד עם חרקים תחרה בגינה שלך.

בדוק צמחים באופן עקבי כך שתבחין במהירות בסימני חרקים תחרה או בנזקיהם. אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע הצורך להריץ טיפולים רבים כנגד נגיעות מלאה של חרקים תחרה היא ביצוע בדיקות תכניות קבועות, כך שתבחין בסימנים המעידים על חרקי תחרה שהופכים בית לצמחים שלך במהירות האפשרית.

כיצד לטפל בנגיף שרוך תחרה

אין צורך לטפל בפלישת חרקים תחרה בגינה שלך רק משום שקיימת. כפי שהזכרנו קודם, לעיתים קרובות נגיעות של חרקים תחרה אינה גורמת לנזק קוסמטי לצמחים בהם הם חיים. נדרש מספר גדול של חרקים תחרה על צמח כדי לגרום לבעיה שגנן צריך לטפל בה באמצעות טיפולים כמו אלה שלמטה.

קוראים לתגבור עם טורפים טבעיים. יש הרבה חרקים שהם טורפים טבעיים של חרק התחרה שתוכלו לרכוש או למשוך לגינה כדי לעזור לעצור נגיעות. אלה כוללים שרוכים ירוקים, חיפושיות גברות, חרקים צמחיים מירידיים, חרקים פיראטיים זעירים, צרעות מימרידים ועכבישים. תוכלו ללמוד עוד על משיכת חרקים מועילים כאלה במאמר זה.

השתמש בתרסיס מים כדי לדפוק חרקים תחרה מצמחים פגיעים. טיפול זה לא פועל רק נגד באגים תחרה; זה טוב גם נגד כנימות, זבובים, וחרקים קטנים אחרים. כל שעליך לעשות הוא לכוון זרם מים בלחץ גבוה מצינור הגינה שלך אל הצמחים המושפעים, ותוכל להפיל את חרקי התחרה מהצמחים שהם שורצים עליהם. יתכן שתצטרך לחזור על טיפול זה מספר פעמים על מנת שהוא יהיה יעיל. טיפול זה עובד בצורה הטובה ביותר כאשר אינך רואה יותר מדי חרקים תחרה על העצים שלך והנזק עדיין לא מורגש.

סמכו על סבונים של קוטלי חרקים ושמנים בגננות כדי לשמור על חרקים תחרה. טיפולים של סבון חרקים או שמן גננות יכולים להיות יעילים למדי נגד חרקים תחרה. עם זאת, ייתכן שתצטרך להשתמש בטיפולים אלה שוב ושוב כדי לראות השפעה.

אם אף אחד מהבקרות הסביבתיות והתרבותיות שהתארנו כאן לא עובד בגינה שלך נגד חרקים תחרה, אתה יכול לבחור להשתמש בקוטלי חרקים, מכיוון שישנם רבים היעילים נגד חרקים תחרה. עם זאת, רוב הנגיעות של חרקי התחרה אינן דורשות טיפול כלל מכיוון שנזק נוטה להיות קוסמטי ובדרך כלל אינו מורגש אלא אם כן אוכלוסיית חרקי התחרה באמת פורחת. זו הסיבה שרוב הגננים ימצאו כי התרופות הטבעיות שדנו במאמר זה עונות על צרכיהם וימנעו את חרקי התחרה הפוקדות את גינותיהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *