רעיונות לפטיו קטנים: באילו צמחים להשתמש

רעיונות לפטיו קטנים: באילו צמחים להשתמש

אם חסר לכם שטח חיצוני או שאינכם רוצים לעבור את הטרחה בתחזוקת גינה בקרקע, תוכלו עדיין ליהנות מהטבות של גידול עשבי תיבול, ירקות, פירות טריים ופרחים בעצמכם בחללים קטנים.

בעלי בתים ודיירי דירות יכולים לשפר את הפטיו שלהם כדי ליצור טלאי קטן של גן עדן למטרות רבות. אם יש לכם קצת מרחב מחיה מורחב או שיש לכם גרד באגודל ירוק כדי להראות מה הוא יכול לעשות, בואו נצלול למספר רעיונות קטנים לפטיו כדי להתחיל.
שיח מטפס

איך אוכל לגרום למטבח שלי להיראות נחמד?

כיום, ישנם רעיונות רבים לפטיו בחצר האחורית להוסיף יופי, צבע וניחוח לביתכם. אתה יכול להוסיף צמח לפטיו שלך מסיבות שונות:

הם יכולים לעזור ביצירת גבולות בינו לבין שאר חלקי הבית, ריהוט גן, או להגדיר מסלולים
הם יכולים להוסיף גובה כדי לכסות אזורים פחות אטרקטיביים בחצר
הם יכולים אפילו לשמש לחסימת רעש; שיח עבה יכול להפחית את הרעש מכביש מהיר
אל תפחדו להתנסות וליהנות עם רעיונות רבים לפטיו קטנים. לחיסכון במקום בחצר האחורית, התווה תוכנית לאיפה שתרצה להציב את הרהיטים. החליטו כמה גדולים רהיטי הרהיטים צריכים להיות. הכל בפרטים.

עיצובים לא ייאמן בהתאם לצרכים שלך

פרחים מוסיפים חיים לכל סביבה עגומה או פנויה ומגבירים באופן מיידי את משיכתו. מדוע לא להוסיף פריחה בהירה לפטיו הקטן שלך? תן להם לתלות מהתקרה כדי לספק את הניחוח הזה שמתפוצץ כשהאורחים שלך נכנסים דרך הדלת.
שתיל בתול זכוכית

מתכנן קיר פטיו

גינון אנכי הוא דרך לנצל היטב את שטח הפטיו הקטן שלכם. זה יוצר אסתטיקה בולטת לכל טרסה או פטיו. אדניות קיר קלות יותר לתחזוקה מאשר גן מסורתי.

מטע קיר פטיו

עצים מאומנים
זהו תחליף קל מספיק לאדניות קיר. זה משמש גם כיוזמה לחיסכון בשטח. באמצעות תהליך הנקרא espalier, ניתן לגזום עצי פרי מסוימים שיצמחו על קיר. אספן דורש גיזום רב בעונת הגידול שלו כדי לשמור עליו.

עצים מאומנים

מומלץ להתחיל עם עץ (גמד) בן שנה או שנתיים. חבר שני ענפים גמישים לחוט שגובהו 18 ס"מ מהאדמה לפי הצעות שירות ההרחבות של אוניברסיטת אורגון.

עצי פירות עשירים

עץ פרי מסתדר היטב בחללי פטיו קטנים. בפרט, עצי תאנה וקלמונדינים יכולים לצמוח בעציצים בעומק של מטר אחד לפחות וקוטר של מטר אחד.

רעיון נהדר אחד הוא לערום אותם על סוגים שונים של רהיטים. זה ימשוך תשומת לב ויהפוך אותם למרכז הפטיו הקטן שלך.

הקפידו לבחור במגוון העמיד לפחות בשני אזורים קרים יותר מהאזור שלכם. הסיבה לכך היא שאדניות קופאות מהר יותר מהאדמה.

לגדל צמח נחש

עבור חללי פטיו קטנים, צמח נחש בגובה 12 מטר ורוחב 3 מטר הוא המתאים ביותר. צור תצוגה המושכת את העין עם זני צמחי נחשים כגון זהב שחור, אחות מעוותת וקליאופטרה. הניחו אותם על שולחן צדדי או מדפים בפטיו הקטן שלכם כדי להוסיף כשרון.

גינון מכולות פטיו

חלל פטיו קטן לא צריך להרגיש מגביל כשמדובר בצמחים. גינון מכולות הוא הוכחה מדהימה לכך. שים אותם על רהיטים (כמו שולחן), מלבד מעקות או ליד הדלת.

הוסיפו אדניות פלסטיק או טרקוטה המציפות כל דבר החל מפרחי בר ועד עגבניות! תיהנו בקישוט המכולות שלכם. לחלופין, קנו סירים צבעוניים ייחודיים שיתאימו לסכמת הצבעים שלכם.

כיצד אוכל למקסם פטיו קטן עם צמחים?

כשאתם מתכננים את הפטיו הקטן שלכם, שקלו איזה אזור לא מקבל שמש, שמש חלקית או שמש מלאה. כדי להניב יבול מוצלח, עליכם לבחור צמחים שישגשגו בתנאים שיש לכם. ישנם צמחים הזקוקים לשמש מלאה במשך 6-8 שעות ביום על מנת להבטיח עונת גידול בריאה.

למידע נוסף: 10 רעיונות גינה DIY לשימוש במזרן ישן

מוקדם יותר הזכרנו כמה מהדרכים המדהימות שבהן צמח יכול להוסיף לאסתטיקה של הפטיו הקטן שלך. הנה מבט מפורט יותר על איזה צמח הכי מתאים לכל מטרה.

זכור: כשאתה בוחר צמח לרעיונות הפטיו שלך, שים לב למגוון שאתה מקבל. חלקם עשויים להזדקק לתנאי גידול שונים במקצת.

אם אתה רוצה ליצור פרטיות, גובה ולחסום רעש במרחב החיצוני שלך, בדוק יערה, תהילות בוקר או זלזלת.

מה אוכל לעשות עם פטיו חיצוני קטן?

מקסימום שטח הפטיו הקטן שיש לכם יכול להיות חוויה מהנה ויצירתית. זה פשוט כמו שילוב רעיונות וטכניקות חכמים כדי לענות על הציפיות שלך.

על ידי התאמה אישית של רעיונות פטיו קטנים אלה לטעמך ולדרישותיך הספציפיות, תגרום למרחב שלך לשקף את אישיותך. זו הדרך הטובה ביותר לגרום לבית שלך להרגיש יותר ביתי.

כל מה שאתה צריך להתחיל הוא לקבוע למה אתה מתכוון להשתמש בפטיו שלך.

אם המרחב שלך מיועד לאירוח, מנוחה או סעודה, אתה עדיין צריך לעקוף נושא או עיצוב. השיקולים למרחב פטיו קטן הם:

מטרתו או תפקידו

עיצובים המסייעים למקסם את החלל הקטן
האווירה שאתה רוצה ליצור
קחו למשל צמחים. איך תרצו לשתול את שטח הפטיו? איזה סוג של צמח היית רוצה להוסיף? האם הם עלולים להפריע לרהיטים או לבור האש שלך?

מה עם שטח הרצפה שלך? האם ברצונך להתקין רצפת פטיו לבנים או מרצף בטון?

אתה צריך גם לחשוב באילו עיצובים או אביזרים רהיטים אתה רוצה להשתמש. וודאו שהם תואמים את ערכת הצבעים שלכם ולא יתפסו יותר מדי מקום. אתה יכול לקבל שולחן צדדי, עששיות, בור אש, פופים וכל כך הרבה יותר. אתה רק צריך לבחור אילו רעיונות לפטיו קטנים עובדים הכי טוב בחלל שלך.

הנה רעיון נוסף לתאורת פטיו. שקול להתקין אורות פיות על התקרה (אם בכלל) יחד עם עציצים או קירות בשביל הקסם הקסום הזה.

נסו לא להעמיס את החלל שלכם! התמקדו ברעיונות פטיו קטנים שיעזרו לכם למצוא אביזרים או סגנונות שלא יחויבו במס בפטיו.

רוצים עוד רעיונות?

בערוץ גינון אנו שמחים לעזור לכם להפיק את המרב מהשטח החיצוני שלכם. אנו משתדלים מאוד להבטיח שהמאמרים שלנו יהיו עדכניים ומלאים ברעיונות מרגשים. פטיו, מרפסת, גינה – אתה שם את זה – כיסינו אותך.

אוסף המאמרים העצום שלנו יכול לעזור לך ליצור את הבית המושלם שתמיד רצית. הרעיונות הקטנים שלנו לפטיו הם רק קצה הקרחון. להלן רעיונות נוספים:

‌5‌ ‌מעוצב ‌ ‌חצר האחורית ‌ ביתן ‌תכניות ‌
מרפסת וגני מרפסת
‌יצירתי ‌ רעיונות ‌ אל‌ ‌גדל ‌ א‌ ‌ ורטיקלי ‌ גינה ‌ כל ‌ שלך ‌ קטן ‌ שטח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *